Kiedy gramy?

Eliminacje Miejskie:

  • Otwarcia w największych miastach rozgrywek: 8-9 kwietnia 2017
  • Oficjalne rozpoczęcie turnieju: 22-23 kwietnia 2017

Finał Miejski:

  • Kategorie U-9 oraz U-11: 10-11 czerwca 2017 (w ramach wyjątku w niektórych miastach Finały Miejskie mogą zostać rozegrane tydzień wcześniej)
  • Kategorie U-7 oraz U-13: rozegrają ostatnie mecze wg terminarzy ustalanych przez koordynatorów

Planowany Turniej Barażowy: 17-18 czerwca 2017
Ogólnopolski Finał Finałów: 23-25 czerwca 2017

Jak wyglądają kategorie wiekowe w 2017?

  • U-7 – rocznik 2010 i młodsi
  • U-9 – rocznik 2008 i 2009 (oraz młodsi)
  • U-11 – rocznik 2006 i 2007 (oraz młodsi)
  • U-13 – rocznik 2004 i 2005 (oraz młodsi)

Ile czasu gramy?

W kategoriach U-9 oraz U-11: czas jednego spotkania wynosi 2x10 minut. W dniu rozgrywkowym każdy zespół rozgrywa minimum dwa mecze, jednak w miarę możliwości planujemy ich więcej. Staramy się układać mecze w małych odstępach czasowych, dzięki czemu drużyny się nie nudzą oczekując na kolejne spotkania. Liczba dni rozgrywkowych ustalana jest przez koordynatora, w większości miast wynosi ona 6 do 7 terminów. W kategoriach U-7 i U-13 zasady są nieco luźniejsze i dopasowane przez koordynatorów do oczekiwań środowiska w danym mieście. Proponujemy upewnić się u swojego koordynatora.

W których miastach jesteśmy?

Miejscowości, w których planujemy być w tym roku to: Białystok, Bochnia, Bydgoszcz, Chełm, Dębica, Gdańsk, Gdynia, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jabłonka (ok. Nowego Targu / Zakopanego), Jarosław, Jelenia Góra, Kępno, Kielce, Konopiska, Koszalin, Kraków, Krosno, Leszno, Lublin, Lubin, Łódź, Miasteczko Śląskie, Mysłowice, Nowy Sącz, Opole, Piotrków Trybunalski, Rzeszów, Sanok, Stalowa Wola, Szczecin, Tarnów, Toruń, Trzebnica, Tychy, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra

Są regiony Polski, gdzie w niezbyt dużej odległości jest kilka turniejów eliminacyjnych. Gdzie zagrać?

A gdzie chcesz zagrać? Możesz wybrać! Nie obowiązują ani piłkarskie okręgi, ani typowy podział administracyjny. Rozważ, gdzie Twojemu zespołowi będzie najłatwiej dojeżdżać i sprawdź co oferują miasta, które Cię interesują. Być może jedno ma boisko z płytą naturalną a inne obiekt ze sztuczną murawą? Być może ważna jest elastyczność harmonogramów, czy gramy w sobotę czy w niedzielę, być może zależy Ci na porannych godzinach albo innych niż zwykle przeciwnikach? Wybór należy do Ciebie! Jeśli masz wątpliwości – zadzwoń do koordynatorów i porozmawiaj z każdym.
W zeszłym roku Twoja drużyna grała w jednym mieście, a teraz chcesz spróbować w innym – proszę bardzo!

Jak długo trwają zapisy do edycji 2017? Kto przyjmuje zapisy?

Zgłoszenia do Turnieju w poszczególnych miastach przyjmują wyznaczeni przez nas koordynatorzy. Zapisy oficjalnie ruszają od 2 stycznia, ale warto śledzić miasta, w których chcecie wziąć udział, część koordynatorów rozpocznie później ze względu na ferie zimowe, inni w dniu otwarcia mogą mieć już mnóstwo zgłoszeń.
Koniec zapisów przewidziany jest na 19 marca i obowiązuje we wszystkich miastach. Warto pamiętać, że im wcześniej zgłosi się zespół do rozgrywek, tym większa szansa na rezerwację wybranego państwa. Czyli, kto pierwszy ten lepszy ;)
Koordynatorzy wychodzą naprzeciw spóźnialskim i w miarę możliwości przyjmują zgłoszenia po ich oficjalnym zamknięciu (nawet do trzeciego weekendu gier włącznie). Trzeba jednak pamiętać, że jest to data ostateczna, a zespół zgłoszony w tym dniu praktycznie traci prawo do zgłaszania nieobecności, ze względu na konieczność rozegrania zaległych spotkań.
Ponadto w przypadku zgłoszeń dokonanych po 19 marca istnieje ewentualność, że strój nie dotrze na najbliższy termin rozgrywek. Dołożymy wszelkich starań, aby został dostarczony, jednak nie możemy tego zagwarantować.

Z ilu zawodników powinna składać się drużyna?

W kategoriach wiekowych U-9, U-11 oraz U-13 regulamin określa skład drużyny na minimum 8, a maksimum 10 zawodników. W rozgrywkach kategorii U-7 przyjmujemy zespoły składające się z od 7 do 15 zawodników.

Czy drużyna, w której np. dziewięciu zawodników jest z rocznika 2008, a jeden z 2007, może wziąć udział w turnieju kategorii U-9?

Nie ma takiej możliwości. Do kryterium wieku podchodzimy bardzo rygorystycznie. Chcemy być fair w stosunku do wszystkich zespołów. Jeśli choć jeden zawodnik jest o rok starszy, cały zespół musi wystartować w odpowiedniej dla tego zawodnika kategorii. Obowiązuje zasada, w myśl której zawodnicy młodsi mogą grać w wyższej kategorii wiekowej, ale nigdy odwrotnie.

Czy przykładowo zawodnik z rocznika 2008 może wystartować w dwóch kategoriach wiekowych w ramach turnieju - np. w U-9 oraz U-11?

Regulamin turnieju dopuszcza możliwość, aby zawodnik np. z rocznika 2008 lub młodszego, wystartował w rozgrywkach w U-9 oraz U-11. Należy pamiętać o zasadzie, że zawodnik młodszy może grać w wyższej kategorii wiekowej – nigdy odwrotnie. Warunkiem jest wniesienie wpisowego, zarówno dla U-9 jak i U-11.

Jakie dokumenty należy dostarczyć, aby zgłosić zespół do rozgrywek?

Najpóźniej na pierwszy termin zawodów trener zgłaszając zespół musi dostarczyć do koordynatora komplet dokumentów oraz dowód wpłaty. Na komplet dokumentów składają się wypełnione i potwierdzone odpowiednim podpisem: Karta drużynowa oraz Karty Indywidualne każdego z zawodników (wzory dostępne są na stronie www.kochamsport.pl  à o turnieju à dokumenty do pobrania).
Do trzeciego terminu gier dla każdej kategorii, w porozumieniu z koordynatorem, można dokonywać zmian w składzie zespołów, należy pamiętać jednak o dostarczeniu uaktualnionej Karty Drużynowej oraz Karty Indywidualnej nowego zawodnika.

Jak wypełnić dokumenty?

Zarówno pod Kartą Drużynową jak i pod Kartami Indywidualnymi powinny zostać złożone odręczne podpisy: trenera (Karta Drużynowa) oraz opiekuna prawnego dziecka (Karta Indywidualna). w losowaniu wyjazdów biorą udział tylko te zespoły, których trenerzy złożyli odręczne podpisy na Kartach Drużynowych. w przypadku Karty Indywidualnej brak odręcznego podpisu opiekuna oznacza brak zgody opiekuna prawnego na przystąpienie dziecka do ubezpieczenia od NNW.
W przypadku wygrania przez drużynę nagrody losowanej osobami uprawionymi do wyjazdu są te, których dane widnieją na dostarczonej do koordynatora Karcie Drużynowej. Warto o tym pamiętać, gdyż jeśli na Karcie Drużynowej nie ma wypisanego asystenta trenera, to po wylosowaniu wyjazdu nie ma możliwości jego dopisania.

Po co w Karcie Drużynowej podawane są numery legitymacji lub innych dokumentów tożsamości ze zdjęciem? Czy najmłodsi powinni mieć te dokumenty ze sobą na rozgrywkach?

Zgodnie z regulaminem możliwe jest przeprowadzenie przez organizatorów weryfikacji tożsamości drużyny (np. na prośbę trenera przeciwników). Zawodnicy sprawdzani są na podstawie dokumentów, których numery wpisane zostały przez trenera do Karty Drużynowej. Podczas turnieju każdy uczestnik powinien mieć ze sobą ten dokument. Jego brak może zakończyć się walkowerem lub wykluczeniem zawodnika z gry. Szczegółowe zasady przeprowadzania weryfikacji zawarte są w regulaminie.

Ile wynosi wpisowe do turnieju i co ono obejmuje?

Wpisowe do edycji 2017 wynosi 120 zł od zawodnika. W trosce o jak najwyższy poziom gry staramy się zapewnić niezbędne do przeprowadzenia turnieju zaplecze: boiska, stronę internetową turnieju z terminarzami zawodów oraz sędziów. Każdy zawodnik otrzymuje strój turniejowy składający się z koszulki, spodenek oraz getrów a także bon towarowy o wartości 20 złotych do zrealizowania w sieci sklepów Deichmann Obuwie. Dzieci, na podstawie podpisanej przez opiekunów Karty Indywidualnej, są ubezpieczane od NNW. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa profesjonalna obsługa medyczna. Bez względu na pogodę dla wszystkich drużyn zapewniamy także wodę butelkowaną.

Jestem trenerem, w mojej miejscowości nie ma turnieju eliminacyjnego, ale w rozsądnej odległości jest ich kilka – gdzie się zgłosić?

Tam, gdzie najwygodniej będzie twojej drużynie! Nie narzucamy rozwiązań. Rozważ na czym najbardziej Ci zależy – dobry dojazd; typ boiska; może dzień w tygodniu, w którym będą grać drużyny; a może chcesz zagrać z innymi niż zwykle przeciwnikami. Porozmawiaj z koordynatorami!
W TRAKCIE TURNIEJU:

Zawodnik ma za mały strój, co robić?

Po pierwsze sprawdzić czy przypadkiem kolega z zespołu nie otrzymał „tuniki” – czasami po prostu wystarczy zamienić się z innym zawodnikiem z drużyny. To jest najszybsze i najłatwiejsze rozwiązanie, jeśli jednak nie ma takiej możliwości prosimy zgłosić się do koordynatora, postaramy się wymienić rozmiar, ale może to potrwać kilka dni.

Kiedy będzie dostępny terminarz gier, o której gramy?

Harmonogramy spotkań powinny pojawiać się w zakładkach miejskich na www.kochamsport.pl najpóźniej w środę wieczorem przed każdym kolejnym weekendem zawodów.
Dlaczego? Ponieważ w większości miast dajemy trenerom czas na tzw. prośby. Nie chcemy dopuszczać do sytuacji, w której jedna z drużyn nie stawi się na wcześniej wyznaczone spotkanie. Przecież chcemy grać, a nie siedzieć na boisku!
Koordynatorzy starają się, aby zespoły, które rozgrywają 2-3 spotkania nie musiały czekać wiele godzin na kolejny mecz.

Jest zimno, brzydko lub po prostu pada deszcz – gramy czy nie?

Decyzję zawsze podejmuje koordynator, ale jeśli nie występują ekstremalne warunki (burza, bardzo silny wiatr czy deszcz) to staramy się grać! Prosimy zadbać o cieplejsze ubrania, rozgrzewającą herbatę i gorącą atmosferę na boisku!
Jeśli macie wątpliwości – sprawdzajcie stronę na bieżąco! – czasem pogoda zmienia się szybko, a zapowiadane wcześniej prognozy po prostu się nie sprawdzają.

Czy gramy w długi weekend majowy?

To zależy. Najczęściej gramy w miastach, w których gra duża liczba zespołów – w Warszawie, Krakowie, Lublinie czy Szczecinie. Czasami zapraszamy tylko te zespoły, które chcą rozegrać mecze awansem. Większość koordynatorów informuje o tym na stronie internetowej wcześniej - w razie wątpliwości najlepiej skontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z koordynatorem.

Kiedy będą wyniki na stronie?

Uzupełnianie wyników wygląda różnie w poszczególnych miastach. Niektóre wprowadzane są niemal online inne dopiero po zakończeniu weekendu rozgrywkowego. Wszystko zależy od specyfiki miasta, czyli np. liczby, drużyn, boisk i dziennej ilości spotkań. Terminem granicznym jaki przyjęliśmy dla koordynatorów jest pierwszy wtorek następujący po danym weekendzie rozgrywek, kiedy to do godzin wieczornych powinni opublikować na stronie komplet wyników rozegranych spotkań.

Błędny wynik na stronie, źle wpisane nazwisko zawodnika, źle przypisana bramka – komu zgłosić?

Trener zespołu (lub jego asystent, jeśli jest wyznaczony) powinien skontaktować się z koordynatorem. To koordynatorzy odpowiadają za wprowadzenie wyników, im też najłatwiej rozwiązać problem, bo znają zespoły, trenerów i boiskowe sytuacje.

Coś niedobrego się dzieje na boisku lub na trybunach, co robić?

Podczas gry zawsze jest mnóstwo emocji, nie zawsze pozytywnych, gdy dzieje się coś niedobrego niezwłocznie informujcie koordynatora, stara się on rozwiązywać wszystkie sporne sprawy na miejscu!

PARTNERZY

PARTNER MEDIALNY
PARTNER TYTULARNY